Regulamin Fundacji chorych na zespół Dandy – Walkera „Podaj dalej”
- Fundacja chorych na zespół Dandy – Walkera nie udziela pomocy finansowej osobom występującym z prośbą o udzielenie pożyczek finansowych.
- Fundacja chorych na zespół Dandy – Walkera nie udziela pomocy finansowej osobom występującym z prośbą o spłatę ich zadłużenia : bankowego, kredytowego, spółdzielni mieszkaniowych.
- Fundacja chorych na zespół Dandy – Walkera nie udziela pomocy finansowej osobom występującym z prośbą o spłatę zadłużenia w placówkach medycznych tj. szpitale, hospicja, apteki i inne instytucje.
- Fundacja chorych na zespół Dandy -Walkera nie finansuje operacji zagranicznych swych podopiecznych ze środków zebranych przez nich na subkontach.
- Fundacja chorych na zespół Dandy- Walkera udziela pomocy rzeczowej podopiecznym w ramach środków zebranych na ich subkontach.
- Fundacja chorych na zespół Dandy – Walkera nie udziela pomocy finansowej w zakresie medycyny niekonwencjonalnej tj. zakupu leków, leczenia.
- Fundacja chorych na zespół Dandy – Walkera udostępnia swe konto bankowe w celu gromadzenia środków finansowych przez podopiecznych na subkontach w celu przekazywanie darowizn oraz 1% podatku dochodowego przez osoby fizyczne.
- W szczególnych przypadkach Fundacja chorych na zespół Dandy – Walkera zastrzega sobie prawo do udzielania pomocy swym podopiecznym z posiadanych środków na działalność statutową w zakresie ustalonym na posiedzeniu Zarządu na mocy uchwały.
- Fundacja chorych na zespół Dandy – Walkera zastrzega sobie prawo do odmówienia pomocy chociażby z dokumentacji ubiegającego się o pomoc wynikało, że wszelkie warunki określone statutem i regulaminem zostały spełnione.
Regulamin zatwierdzony Uchwałą Zarządu Fundacji z dnia 30 marca 2007 roku.
Regulamin otwierania i funkcjonowania subkont na rachunku bankowym Fundacji chorych na zespół Dandy-Walkera „Podaj dalej” w Lesznie oraz sposoby wykorzystania zebranych środków na subkontach.
- Wniosek o otwarcie subkonta winien być zaopiniowany przez lekarza prowadzącego pacjenta w przychodni lub szpitalu. W opinii lekarskiej powinny znaleźć się sformułowania dotyczące konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z leczeniem nie refundowanym przez NFZ (drogie leki, koszty dodatkowej rehabilitacji, zabiegów, specjalnej diety, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, itp.)
- Każde subkonto ma swoje hasło. Obroty na subkoncie są dokumentowane w księgowości Fundacji, a informacje o stanie subkonta udostępniane tylko dysponentom na ich żądanie.
- Wydatki z subkonta mogą być realizowane wyłącznie na podstawie dokumentów finansowych (faktury, rachunki i inne dokumenty finansowe) wystawione na:
Fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera „Podaj dalej”
64-100 LESZNO, ul. Bułgarska 5/10
NIP 6972203484
imię i nazwisko podopiecznegoi opisane na odwrocie przez dysponenta w następujący sposób:
Proszę wypłacić z subkonta (imię i nazwisko podopiecznego)
i podpisane przez dysponenta subkonta.Rozliczenia faktur, rachunków należy dokonywać dołączając do nich
zestawienie kosztów (załącznik nr 1- do pobrania). - Wydatki z subkonta mogą być realizowane zgodnie z zaleceniem lekarskim zawartym w opinii przy otwieraniu subkonta (cel zbierania pieniędzy i ponoszenia wydatków) lub z późniejszymi zaleceniami lekarskimi zawartymi w dodatkowych zaświadczeniach.
- Wydatki mogą być poniesione na:
- Finansowanie zakupu lekarstw;
- Finansowanie zabiegów rehabilitacyjnych;
- Finansowanie lub dofinansowanie pobytu na Zjazdach Edukacyjno – Integracyjnych organizowanych przez Fundację chorych na zespół Dandy-Walkera „Podaj dalej” oraz na turnusach rehabilitacyjnych (finansowany jest również pobyt jednego opiekuna);
- Finansowanie wizyt lekarskich w gabinetach prywatnych;
- Finansowanie diagnostyki laboratoryjnej;
- Finansowanie lub dofinansowanie pomocy dydaktycznych i rehabilitacyjnych (konieczne specjalne zaświadczenie lekarza lub psychologa);
- Finansowanie dojazdów na rehabilitację i do lekarza poza miejscem zamieszkania (w uzasadnionych przypadkach) – rozliczenia należy dokonywać na zestawieniu kosztów przejazdów (załącznik nr 2 – pobierz tutaj);
- Finansowanie diety zdrowotnej (konieczne specjalne zaświadczenie od lekarza);
- Zwrot kosztów poniesionych na listy do darczyńców (zakup znaczków, kopert itp.)
- Finansowanie innych wydatków podopiecznych na podstawie indywidualnych decyzji Zarządu – po przedstawieniu odpowiednich zaświadczeń. Wydatki takie muszą być zgodne ze statutowymi celami Fundacji.
- Fundacja nie finansuje leczenia niekonwencjonalnego.
- Darowizny pieniężne na rzecz Podopiecznego wpłacać należy na konto numer:
21 1500 1517 1215 1005 5150 0000
z dopiskiem imienia i nazwiska podopiecznego.Środki gromadzone na subkoncie pochodzą od darczyńców, do których zwraca się rodzina, przyjaciele, znajomi i osoba zainteresowana.
Zbiórki organizowane przez rodziców w celu gromadzenia środków na subkontach podopiecznych muszą być weryfikowane przez Fundację. Środki po przeprowadzonej zbiórce zostaną zaksięgowane na subkoncie podopiecznego na refundację kosztów leczenia i rehabilitacji zgodnie z niniejszym regulaminem.
- Łączna wartość przesyłanych do Fundacji faktur nie może być niższa niż 100 złotych i nie większa niż wynosi aktualny stan subkonta.
- Dowody zakupu oraz inne dokumenty potwierdzające poniesienie wydatków powinny zostać dostarczone do Fundacji do ostatniego dnia miesiąca, w którym wydatki zostały poniesione.
- Refundacja kosztów następuje w terminie do 2 tygodni licząc od dnia otrzymania przez Fundację dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów do wysokości posiadanych na subkoncie środków.
- Faktury są weryfikowane przez Fundację pod kątem zasadności poniesionych wydatków.
- Fundacja pobiera opłatę 10% od środków zgromadzonych na subkoncie. Opłata przeznaczona jest na pokrycie kosztów obsługi subkonta oraz działalność statutową Fundacji.
- O wszelkich zmianach adresów dysponentów, numerów telefonów, adresów e-mail, zmian dowodu osobistego, ważności orzeczenia o niepełnosprawności należy niezwłocznie powiadomić biuro Fundacji.
- Likwidacja subkonta następuje na skutek:
- złożonego wniosku wnioskodawcy lub dysponenta;
- braku możliwości zrealizowania celu, dla którego otwarto subkonto. Obowiązek powiadomienia Fundacji o przyczynie zamknięcia subkonta spoczywa na dysponentach;
- braku operacji w przeciągu roku na koncie. Likwidacja takiego subkonta następuje automatycznie;
- decyzji Zarządu Fundacji.
Środki pozostałe na likwidowanych subkontach pozostają własnością Fundacji i przeznaczone są na realizację celów statutowych Fundacji.
Zatwierdził: Ewa Wiśniewska
Prezes Fundacji chorych na zespół Dandy – Walkera „Podaj dalej”